• Odwiedziło nas: 2060181

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA " BEZ TEJ MIŁOŚCI MOŻNA ŻYĆ..."

Nagranie z występu do obejrzenia pod adresem:

W zimowe, grudniowe popołudnie nasza szkoła przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Sułowie zorganizowała 7  grudnia br.  Wieczornicę patriotyczną, która była naszym ostatnim działaniem w ramach akcji ,, Szkoły dla Niepodległej”, z okazji ogłoszenia roku 2018 – Rokiem Niepodległej .Występ miał miejsce w budynku Centrum Kulturalno-Szkoleniowego w „Starej Remizie”.

Cele, które przyświecały wieczorowi poetyckiemu to przede wszystkim uwrażliwienie na piękno ojczystej poezji, wychowanie w duchu patriotyzmu, wdrażanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Ponad to przypomnienie i utrwalenie faktów historycznych, ukazanie ofiar polskich dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków skazanych na tułaczkę, więzienia oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich młodego pokolenia.
    Uczniowie pod kierunkiem pani Igi Niewiadomskiej – Kostrubiec  zaprezentowali program artystyczny, w którym kluczowym słowem była Ojczyzna. W organizacje tego przedsięwzięcia włączyły się również panie Renata Duda i Małgorzata Szymanek, którym za współpracę bardzo serdecznie dziękuję. Spotkanie przebiegło w podniosłej atmosferze, skłaniającej do refleksji nad losami kraju. Niezwykły nastrój podkreślony blaskiem świec, udzielił się uczestnikom uroczystości podczas  recytacji wierszy o tematyce patriotycznej, przeplatanej akordami muzyki Fryderyka Chopina. Przedstawienie było ciekawą lekcją historii, w postać narratora opowiadającego o losach Polski, wcielił się uczeń klasy III gimnazjum Kacper Mróz. Za jego pośrednictwem, przed słuchaczami jawiły  różne wydarzenia historyczne dotyczące naszego kraju. Okresy potęgi i wielkości, przeplatane były wojnami, niewolą , upadkiem, poświęceniem i miłością do Ojczyzny. Wieczornica dedykowana była nie tylko bohaterom, którzy oddali swe życie za naszą Niepodległą, ale też tym Polakom, którym  zawdzięczamy teraźniejszą wolność.

Na koniec uroczystości głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Kuźma, która podsumowała działania naszej szkoły, w ramach akcji prowadzonej od początku roku 2018 ,, Szkoły dla Niepodległej”. Szkolnym koordynatorem tego rocznego przedsięwzięcia była pani Iga Niewiadomska – Kostrubiec.

Iga Niewiadomska - Kostrubiec