• Odwiedziło nas: 2060254

Wycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułowie

Realizując społeczne i polonistyczne treści programowe dla edukacji wczesnoszkolnej oraz mając na względzie zalecane warunki i sposób realizacji Podstawy Programowej w zakresie rozwijania u dzieci zamiłowania do czytelnictwa uczniowie klasy II szkoły podstawowej odbyli cykl zajęć programowych zainicjowanych przez ich wychowawczynię Panią Małgorzatę Kuźma. Jednym z elementów tego cyklu była zaplanowana wycieczka uczniów do Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułowie.

Do tego wyjścia dzieci dużo wcześniej, odpowiednio się przygotowały. Tam przeprowadzili wywiad z bibliotekarką Panią Anetą Gil- mamą Kuby, zapoznali się z regulaminem biblioteki i założyli sobie karty czytelnika. Pracując w grupach zadaniowych uczyli się odróżniać rodzaje i gatunki książek a poprawność wykonania zadań prezentowali przed nauczycielem
i bibliotekarką. Pod koniec zajęć uczniowie słuchali fragmentu lektury pt.: „Cudaczek - Wyśmiewaczek” Julii Duszyńskiej, który zaprezentowała wychowawczyni zachęcając swoich wychowanków do przeczytania książki w całości. Finałowym elementem zajęć w bibliotece było wypożyczenie tej książki do domu.

M. Kuźma